Oliver Neuville

Ze Antonio, Federico Insua, Michael Delura

Trener: Jupp Heynckes

RAPORT:

Gol na 1:0 - świetny początek lidera - po rzucie wolnym Kristiansena piłkę głową na 5 metr zgrał Glauber, a również głową, do siatki, efektownym "szczupakiem" skierował ją Schroth. Napastnikowi gospodarzy nie dał rady Svensson. Niebawem groźnie z dystansu uderzali Polak i Kristiansen, a szansę na wyrównanie miał Neuville. Następną szansę dla BMG zmarnował Insua, który po znakomitym dośrodkowaniu z lewej strony Jansena uderzył z 5 metrów nad poprzeczką. Mecz był twardy, a czasem brutalny, o czym może świadczyć zdarzenie z 27 minuty - Delura przypadkowo uderzył nogą w głowę Tomasa Galaska i Czech zalany krwią opuścił boisko. W drugiej połowie okazje na podwyższenie wyniku mieli rekowalescent Marek Mintal i ... Eugen Polanski, który po rzucie wolnym uderzył głową w słupek własnej bramki. W końcówce wyrównać mógł jeszcze Kahe, jednak wynik meczu się już nie zmienił i FC Nurnberg liderem Bundesligi po 2 kolejkach!