http://skladyfutbol.pl/

:: Składy PNA i klasyki lig zagranicznych - nowości
Wiadomość dodana przez: Kuba (2022-01-23 14:10:58)

Czas na kolejne nowości - na stronie w ostatnim czasie pojawiły się przede wszystkim zestawienia kadrowe reprezentacji na trwający obecnie turniej Pucharów Narodów Afryki'2022. Rozgrywki odbywają się w Kamerunie i już teraz - w momencie zakończenia fazy grupowej - nie brakuje niespodzianek, do których zaliczyć można chociażby odpadnięcie z rozgrywek Ghany i Algierii przy jednoczesnym awansie takich drużyn jak Malawi czy debiutanta - reprezentacji Komorów. W składach nie brakuje polskich akcentów, takich jak chociażby Jorginho z Wisły Płock (reprezentant Gwinei-Bissau) czy Jose Kante (reprezentant Gwinei, w przeszłości m.in. Górnik, Wisła Płock czy Legia). Najwięcej bramek (5 goli) zdobył natomiast póki co kameruński napastnik Vincent Aboubakar, który swojego pierwszego gola w kadrze zdobył w roku 2010 w meczu z ... Polską.

Z pozostałych nowości - na stronę dodaliśmy także dawne składy drużyn austriackiej Max Bundesligi z sezonów 1993/94 i 1994/95 (czas dominacji Salzburga), II ligi hiszpańskiej z sezonu 1993/94 (Espanyol, Betis, Villarreal czy Mallorca w Segunda Division, zapomniana ekipa Toledo licząca się w walce o awans) czy włoskiej Serie B z sezonu 2001/02 (pożegnanie Pistoiese z ligowym zapleczem Calcio; logo po prawej).

Generalnie w tym roku postanowiliśmy częściej informować o aktualizacjach - takie noworoczne postanowienie ;) Zapraszamy do przeglądania!
adres tej wiadomości: http://skladyfutbol.pl//news.php?id=548