http://skladyfutbol.pl/

:: Aktualizacje, korekty i ... niespodzianka
Wiadomość dodana przez: Kuba (2021-05-16 23:05:49)

Mamy maj, a praca na naszej stronie w ostatnich miesiącach wrze. Zapraszamy do podsumowania nowości, jakie ostatnio pojawiły się na Skladyfutbol. Wiele aktualizacji, uzupełnień i ... przybliżona obiecana niespodzianka w postaci serii artykułów, której pierwsza część pojawi się już za kilka dni 😉 Odniesiemy się również do Waszej prośby o stare składy drużyn z polskiej ligi.
Na portalu do tej pory dostępne były kadry reprezentacji drużyn a Mistrzostwa Świata do lat 17, natomiast teraz pojawiły się również kadry reprezentacji na młodzieżowe Mistrzostwa Europy - również w tym samym formacie wiekowym. Chodzi o turnieje "EURO U-17" z lat 2018 i 2019, na których dwukrotnie tryumfowała reprezentacja Holandii. Warto zwrócić uwagę na nazwiska tych zawodników, którzy już za kilka lat mogą stanowić o siłę czołowych klubów europejskich.
Zdecydowanie postawiliśmy również na archiwalne składy drużyn ligi angielskiej - stąd też serwis wzbogacił się o składy First Division (ówczesny format Premier League) z sezonu 1989/90, a także o drużyny II-ligowej League Championship z sezonu 1996/97. Był to pamiętny sezon Liverpoolu, który zdobył tytuł Mistrza Anglii - to właśnie od tamtego czasu zespół z Anfield przez lata nie był w stanie powtórzyć swojego wyczynu, a klątwa została zdjęta dopiero w zeszłym roku, kiedy to podopieczni Jurgena Kloppa zdominowali całą ligę i w cuglach sięgnęli po krajowy tytuł. Sezon 1989/90 był ostatni w tych rozgrywkach dla ekipy FC Millwall, w której nie zabrakło kilku uznanych, międzynarodowych nazwisk pokroju Phila Babba, Teddy'ego Sheringhama, Tony'ego Cascarino czy Micka McCarthy'ego.
Z kolei w II lidze angielskiej w sezonie 1996/97 awans świętowały ekipy Boltonu Wanderers, FC Barnsley oraz Crystal Palace. Historia ma szansę również zatoczyć koło w przypadku Barnsley - aktualna drużyna Michała Helika ma w tym sezonie okazję do powtórzenia historycznego sukcesu, jeśli upora się w barażach do Premier League. Z pozostałych ekip uwagę zwraca ekipa Oldham Athletic, która występowała nawet niegdyś w Premier League. Niestety, dla ówczesnych podopiecznych Neila Warnocka był to ostatni sezon na zapleczu angielskiego topu.
Nie zaniedbaliśmy również nieco świeższych czasów. Stąd też dodaliśmy składy drużyn z zeszłego sezonu (2020) z amerykańskiej Major League Soccer, a także składy z bieżącego sezonu ligi portugalskiej i rosyjskiej. W obydwu tych ligach losy mistrzostwa zostały już rozstrzygnięte, a laury krajowe zdobywały kolejno drużyny Sportingu Lizbona (logo po prawej) i Zenitu Petersburg. Zwłaszcza mistrzostwo w wykonaniu tej pierwszej ekipy ma swój historyczny wymiar, bowiem kibice ze stadionu Estadio Jose Alvalade czekali na tę chwilę aż przez 19 lat. Gwiazdą tamtej ekipy był brazylijski bombardier Mario Jardel, a trenerem rumuński internacjonał Laszlo Boloni. W drużynie młodzieżowej tej ekipy grał jeszcze pewien zawodnik, który w następnym sezonie rozpoczął swoją seniorską karierę i ... trochę w tej piłce namieszał 😉 Nie trzeba chyba mówić, o kogo chodzi ...
Po dodaniu nowszych składów powróciliśmy już do klasyki. Dodaliśmy składy zarówno pierwszej, jak i drugiej Bundesligi z lat 1976-78. Co ciekawe, w obydwu sezonach nie mieliśmy triumfu Bayernu Monachium, a mistrzostwa zdobywały zespoły Borussii Moenchengladbach (1976-77) i FC Koln (1977-78). W II lidze również było ciekawie - przykładowo występował w niej wówczas chociażby Bayer Leverkusen, choć nie brakowało i mocnych anonimów w postaci w osobie BSV Schwenningen czy Wacker Berlin. Oprócz tego pojawiły się również kadry drużyn hiszpańskiej Primera Division z sezonu 1982-83. Był to złoty okres dla Basków z Bilbao, bowiem tamtejszy Athletic w latach 1982-84 dwukrotnie świętował tytuł Mistrza Hiszpanii.
Wreszcie dochodzimy do clou programu - wielokrotnie pytaliście nas w wiadomościach prywatnych o stare składy polskich drużyn spoza elity, czy to o drużyny II ligi z lat 80-tych, czy to o III ligę chociażby z lat 2000-2010. Nie jest to dla nas łatwe zadanie, wciąż nad tym pracujemy, ale nic nie możemy obiecać. W międzyczasie dodaliśmy za to drużyny polskiej Ekstraklasy z sezonu 1976/77 i 1977/78, które - mamy nadzieję - choć w jakimś stopniu wynagrodzą Wasze oczekiwania 🙂 Śląsk jako Mistrz, a następnie Wicemistrz Polski, bardzo silny wówczas Górnik Zabrze spadający z ligi, czy też ROW Rybnik i GKS Tychy w Ekstraklasie - szalone to były czasy!
Na koniec chcielibyśmy podkreślić, że już za kilka dni na stronie pojawi się nowa seria artykułów, na dość ciekawy i oryginalny temat. Myślimy, że z pewnością może zainteresować niejednego fana piłki nożnej. Będzie to zestawienie z gatunku "TOP10" (w tym wypadku przedstawione jako "TOP11"), które wydamy w dość obszernych częściach. Pierwsza - już za kilka dni, a od tej pory generalnie na naszej stronie może zacząć się pojawiać coraz więcej tego typu publicystyki. Bądźcie dalej z nami! 😉
adres tej wiadomości: http://skladyfutbol.pl//news.php?id=545