http://skladyfutbol.pl/

:: Nowe składy na stronie! Klasyki z Francji i Anglii
Wiadomość dodana przez: Kuba (2021-02-01 23:55:17)

Przyszedł czas na pierwsze nowości na naszej stronie w tym roku - a jako, że z reguły nie ograniczamy się do jednej rzeczy, w styczniu również nie braliśmy jeńców ;) Skompletowane zostały chociażby składy włoskiej Serie B z sezonu 2005/06. Były to szalone czasy włoskiej piłki - nic dziwnego, w końcu reprezentacja "Azzurri" w 2006 tryumfowała w Mistrzostwach Świata. Na zapleczu nie brakowało wówczas całkiem niezłych firm, takich jak chociażby Atalanta, Bologna, Brescia, Torino czy Verona. Był to zarazem ostatni sezon w Serie B dla zapomnianej ekipy Catanzaro - drużyny, która na początku lat 80-tych występowała nawet Serie A i promowała kilka znanych nazwisk (co ciekawe, jako piłkarz występował również znany później w roli trenera Claudio Ranieri). Ciekawostką jest natomiast fakt, że próżno było szukać w Serie A czy Serie B takich ekip jak FC Genoa czy ... SSC Napoli. Obydwie znane marki dopiero celebrowały swój powrót na drugi szczebel. Aż ciężko dzisiaj w to uwierzyć!
Innymi nowościami - a raczej archiwizacjami - są składy francuskiej Ligue 1 z sezonów 1984/85, 1985/86 i 1986/87. Układ sił w tamtym okresie również we Francji był dość ciekawy. Wystarczy odnotować fakt, że w 1984 roku jedna z najlepszych tamtejszych ekip - Olympique Marsylia, była zaledwie beniaminkiem. Szczęśliwe były to natomiast lata dla "Żyrondystów" z Bordeaux (logo po prawej), którzy w sezonach 1984/85 i 1986/87 sięgali po tytuł, a w sezonie 1985/86 zajęli też całkiem przystępne 3 miejsce (mistrzem było wówczas PSG). Nie brakowało również ekip, które już nigdy potem nie dostąpiły zaszczytu gry w najwyższej dywizji, takich jak FC Rouen czy FC Tours. Polskie akcenty w tamtym okresie reprezentowały takie nazwiska, jak chociażby Józef Młynarczyk (SC Bastia), Krzysztof Frankowski (FC Nantes, później także AC Le Havre), Paweł Janas, Andrzej Szarmach, Andrzej Zgutczyński (wszyscy AJ Auxerre), Henryk Miłoszewicz (AC Le Havre), Mirosław Tłokiński czy Cezary Tobollik (obydwaj RC Lens). Trenerem Saint-Etienne był z kolei Henryk Kasperczak.
Nie zabrakło również atrakcji dla fanatyków piłki angielskiej. Dotychczas dostępne były składy z angielskiej ligi z sezonów 1990/91 i 1992/93 jako Premier League. Przyszedł czas na uzupełnienie brakującej luki i dodanie ligi angielskiej z sezonu 1991/92, ostatniej, która nie była klasyfikowana jako Premier League, lecz jako First Division. W lidze występowały aż 22 drużyny, wśród których można się dopatrzyć kilku zapomnianych, takich jak Oldham Athletic czy Notts County. I tutaj nie zabrakło polskich piłkarzy - w Aston Villi występował Dariusz Kubicki, barwy Evertonu przywdziewał Robert Warzycha, natomiast w "Szalonym Gangu" Wimbledonu pojedynczy występ zanotował Zbigniew Kruszyński.
Dla urozmaicenia pod kątem ... kontynentów, dodaliśmy również składy drużyn Copa America z roku 1983. Mistrzostwa odbywały się wówczas w wielu miastach, natomiast końcowym triumfatorem okazała się reprezentacja Urugwaju, mająca w swoich szeregach chociażby genialnego Enzo Francescolego. Z reprezentacyjnych update'ów dodane zostały również kadry reprezentacji Szwajcarii z lat 2002-04 - z czasów gry "Helwetów" w eliminacjach do portugalskiego EURO 2004.
Na tym nie koniec. Już niedługo na naszym facebookowym fanpage'u szykujemy małe niespodzianki. Bądźcie z nami! :)
adres tej wiadomości: http://skladyfutbol.pl//news.php?id=544