http://www.serwer1891866.home.pl/jp/

:: Nowości - cztery nowe ligi z bieżącego sezonu
Wiadomość dodana przez: Kuba (2018-11-25 16:50:47)

Sezon leci, więc próżnować nie możemy - poza dodanymi ostatnio składam ligi angielskiej i hiszpańskiej, do składów z bieżącego sezonu dołączyły cztery kolejne ligi - francuska, holenderska, austriacka i szwajcarska.
We Francji tytułu mistrza kraju broni zespół PSG. Fatalnie spisuje się natomiast AS Monaco, które z Kamilem Glikiem w składzie i z Thierrym Henrym na ławce trenerskiej zajmuje miejsce w dole tabeli i zmaga się z dużym kryzysem. Wśród nowych drużyn należy natomiast wyróżnić ekipę Olympique'u Nimes, która wróciła na najwyższy szczebel rozgrywek po 25 latach. Drugim beniaminkiem jest były zespół Grzegorza Krychowiaka - Stade Reims. W lidze francuskiej w tym sezonie poza wspomnianym Glikiem w kadrach drużyn można znaleźć jeszcze dwóch Polaków - piłkarzem Girondins Bordeaux jest Igor Lewczuk, natomiast SC Amiens - Rafał Kurzawa.
W Eredivisie nie ma niespodzianek - tytułu broni PSV Eindhoven i to właśnie podopieczni Marka van Bommela są aktualnie liderami ligi, dystansując drugi Ajax Amsterdam o 5 punktów oraz trzeci Feyenoord Rotterdam aż o punktów 13. Beniaminkami są w tym sezonie drużyny Fortuny Sittard, FC De Graafschap i FC Emmen (logo po prawej). O ile De Graafschap od lat balansuje na granicy I i II ligi, o tyle awanse Fortuny i - zwłaszcza - drużyny Emmen, mogą robić wrażenie. Fortuna powróciła do Eredivisie po 16 latach, natomiast dla Emmen jest to pierwszy sezon na tym pułapie rozgrywek. W kadrach holenderskich drużyn można znaleźć dwóch polskich "stranieri" - Filipa Bednarka (SC Heerenveen) i Bartłomieja Urbańskiego (Willem II).
Duże zmiany nastąpiły w lidze austriackiej - w zeszłym sezonie żadna drużyna nie spadła z ligi, ponieważ ligę powiększono z 10 do 12 zespołów, natomiast ostatni w tabeli zespół SKN St. Polten wygrał baraż o utrzymanie z SC Wiener Neustadt. Ligę cały czas dominuje obrońca tytułu RB Salzburg, natomiast zawodzi renomowany Rapid Wiedeń, który plasuje się zaledwie na 8 miejscu w tabeli. Przyzwoicie radzą sobie drużyny beniaminków - Wacker Innsbruck zajmuje 9 miejsce, natomiast absolutny nowicjusz - TSV Hartberg, okupuje 6 miejsce gwarantujące tym samym awans do pucharów.
W Szwajcarii prym wiedzie Young Boys Berno. Drużyna, której udało się zdobyć mistrzowski tytuł w zeszłym sezonie i tym samym przerwać wieloletnią dominację Basel, bardzo umiejętnie dzieli grę na dwóch frontach - mimo jednoczesnej gry w Lidze Mistrzów podopieczni Gerardo Seoane zajmują aktualnie 1 miejsce w lidze z miażdżącym wręcz dorobkiem 17 punktów przewagi. Nieporadnie radzi sobie natomiast w tym sezonie jedyny beniaminek ligi Helwetów - Neuchatel Xamax. Drużyna, w której grali niegdyś tacy zawodnicy jak Marek Leśniak czy Ryszard Tarasiewicz, zajmuje obecnie ostatnie miejsce w lidze.
W następnych dniach planujemy dodać kolejne ligi z sezonu 2018/19. Bądźcie z nami!
adres tej wiadomości: http://www.serwer1891866.home.pl/jp//news.php?id=533