http://www.serwer1891866.home.pl/jp/

:: Pierwsze noworoczne składy
Wiadomość dodana przez: Kuba (2020-01-14 22:42:04)

W ostatnim czasie nie zabrakło również na naszej stronie kolejnych nowości. Postawiliśmy na kontynuację archiwalnych składów szkockiej Premier League - do ostatnio dodanych zespołów z sezonu 2000/01 dołączyły również kadry drużyn z sezonów 2001/02, 2002/03 i 2003/04. Jak w wielu latach, i ówczesny okres był czasem zaciętej rywalizacji Celtiku Glasgow i Glasgow Rangers. Celtic triumfował w sezonach 2001/02 i 2003/04, natomiast rywale zza miedzy triumfowali w sezonie 2002/03.

Poza szkocką ligą dodane zostały również składy drużyn reprezentacyjnych z bieżącego sezonu - dzięki temu istnieje wgląd do kadr Anglii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Polski i Włoch. Podobnie jak było z poprzednimi latami, i w tym wypadku składy uwzględniają tylko i wyłącznie zawodników występujących w eliminacjach do ME'2020.

Nie zabrakło również składów archiwalnych ... aż do bólu.
Dodane zostały składy drużyn Ekstraklasy z sezonu 1980/81. Triumfatorem rozgrywek był wówczas Widzew Łódź, w barwach którego występowali tacy zawodnicy, jak Józef Młynarczyk, Władysław Żmuda, Zbigniew Boniek, Krzysztof Surlit czy Włodzimierz Smolarek. Czołowy tercet stanowiły wówczas ekipy Wisły Kraków i Szombierek Bytom. W ekipie "Białej Gwiazdy" też nie brakowało mocnych nazwisk - Henryk Szymanowski, Adam Nawałka, Andrzej Iwan, Zdzisław Kapka czy Kazimierz Kmiecik - to tylko niektóre z nich. W Szombierkach najgłośniejszym nazwiskiem był natomiast trener Hubert Kostka, który wcześniej obchodził sukcesy z drużyną Górnika Zabrze. Sezon 1980/81 był również ostatnim sezonem w najwyższej klasie rozgrywkowej dla Odry Opole (logo po prawej), które zajmując ostatnie miejsce spadła do II ligi. Gwiazdą zespołu był wówczas Wojciech Tyc - jednokrotny reprezentant Polski, który miał później okazję występować w Ligue 1 w barwach FC Valenciennes.

Uzupełniono również wszystkie składy drużyn II Bundesligi z lat 1980-91. Tutaj chyba nie ma co streszczać - trzeba po prostu zobaczyć! W tamtym okresie na drugim froncie niemieckim grało parę znanych drużyn (SC Freiburg, FC Schalke 04, Hertha Berlin, Hannover 96, Fortuna Dusseldorf, Werder Brema), ale nie brakowało również ekip totalnie niezapomnianych. Bo trzeba przyznać, że mało kto pamięta dziś takie teamy, jak SC Herford, OSV Hannover, RW Ludenscheid, VfB Eppingen, VfR Burstadt, TuS Schloss Neuhaus (poprzednik aktualnego SC Paderborn!) czy BV Luttringhausen ... Przez ten okres przewinęło się również wielu polskich zawodników, takich jak chociażby Tomasz Zdebel, Roman Wójcicki, Marek Koniarek, Waldemar Prusik, Jarosław Kotas, Zbigniew Kruszyński czy Stefan Majewski. W sumie w II Bundeslidze w latach 1980-91 występowało aż 42 (!) różnych polskich zawodników.

W ostatnim czasie zmieniliśmy również naszej strony FB oraz zaktualizowaliśmy ostatnie transfery oraz roszady trenerskie. Zapraszamy do dalszego przeglądania naszej strony!
adres tej wiadomości: http://www.serwer1891866.home.pl/jp//news.php?id=541