http://www.serwer1891866.home.pl/jp/

:: Kolejne nowe ligi - Premier League i Primera Division
Wiadomość dodana przez: Kuba (2018-11-17 12:47:05)

W ostatnich dniach poza składami drużyn Serie A na bieżący sezon, dodane zostały także składy angielskiej Premier League i hiszpańskiej Primera Division.
W angielskiej lidze, podobnie jak w ostatnich sezonach, nie brakuje polskich akcentów - wystarczy tutaj przytoczyć nazwiska Bednarka, Boruca, Bułki, Fabiańskiego czy Grabary. Gorzej ma się sytuacja naszych rodaków w lidze hiszpańskiej - na pierwszym froncie nie można odnotować żadnego z nich. Tytułu Mistrza Anglii w Premier League broni w tym sezonie Manchester City, natomiast z utrzymaniem zmagają się drużyny beniaminków - Wolverhampton (logo po prawej), Cardiff i Fulhamu. Nadzwyczaj dobrze radzi sobie z tym zwłaszcza ten pierwszy zespół, który po 12 kolejkach zajmuje 11 miejsce. Gdy spojrzeć na kadrę nie musi to jednak zaskakiwać - w barwach "Wilków" występują tacy zawodnicy, jak Ivan Cavaleiro, Raul Jimenez, Adama Traore, Joao Moutinho, Ruben Neves, Helder Costa czy Rui Patricio. Trenem klubu, który stał się małą portugalską kolonią, jest natomiast inny Portugalczyk - Nuno, mający za sobą pracę m.in. w Porto i Valencii. W tabeli strzelców przewodzi natomiast w tym sezonie Sergio Aguero, zdobywca 8 goli dla Manchesteru City.
W Hiszpanii tytułu broni natomiast aktualny lider - FC Barcelona, której jednak już teraz zdarzają się wpadki, takie jak ostatnia porażka z Realem Betis (3:4). Kryzys przeżywa ekipa Realu Madryt, która aktualnie zajmuje zaledwie 6 miejsce po 12 meczach. Beniaminkami w tym sezonie są natomiast ekipy Rayo, Hueski i Valladolid. Najlepiej radzi sobie ten ostatni zespół - zajmuje aktualnie 7 miejsce, a więc tuż za "Królewskimi". Fotel lidera strzelców dzieli duet reprezentujący "Blaugranę" - Lionel Messi oraz Luis Suarez (po 9 bramek).
W kolejnych dniach można spodziewać się składów drużyn innych europejskich lig na sezon 2018/19.
adres tej wiadomości: http://www.serwer1891866.home.pl/jp//news.php?id=532