:: Z archiwum MŚ
Wiadomość dodana przez: Kuba (2017-09-24 14:45:40)

Nie zatrzymujemy się - kolejny dzień, kolejny zestaw składów. Tym razem skompletowane zostały składy reprezentacji na mocno odległy w czasie turniej Mistrzostw Świata z 1970 roku. Triumfatorem rozgrywek była Brazylia, która pokonała Włochy w finale, natomiast 3 miejsce po batalii z Urugwajem ostatecznie zapewniła sobie drużyna Zachodnich Niemiec. Królem strzelców był właśnie piłkarz brązowych medalistów - Gerd Muller, który pokonywał swoich rywali aż 10-krotnie. Mundial rozegrany został w Meksyku, a za najbardziej egzotyczną drużynę tamtych mistrzostw (występowało w nich wówczas zaledwie 16 drużyn) z pewnością uznać można było ekipę Salwadoru. Podopieczni chilijskiego szkoleniowca Hernana Carrasco furory jednak nie zrobili i zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie bez punktu. Niespodzianką turnieju została natomiast ekipa Peru, która liderowana przez legendarnego Teófilo Cubillasa wyszła z grupy i odpadła z turnieju po zaciętej walce z Brazylią.