:: Kolejne archiwalne składy - tym razem Ligue 1 1991/92
Wiadomość dodana przez: Kuba (2016-07-10 16:43:41)

W ostatnim czasie na naszej stronie pojawiło się kilka nowości. Uaktualniliśmy zestawienia statystyczne drużyn z większości lig z poprzedniego sezonu, a dzisiaj skompletowaliśmy archiwalne składy I ligi francuskiej (znanej jako Ligue 1) z sezonu 1991/92. Mistrzem Francji została wówczas drużyna Olympique'u Marsylia, natomiast pozostałe miejsca na podium zajęły kolejno drużyny Monaco i PSG. Do europejskich pucharów jako drużyna z 4 miejsca załapała się również ekipa AJ Auxerre, w której występował wówczas Zbigniew Kaczmarek. Do Ligue 2 spadły drużyny Stade Rennes, AS Cannes i AS Nancy - szczególnie spadek tej drugiej drużyny mógł dziwić, bowiem występował w niej wówczas sam Zinedine Zidane, choć nie brakowało też innych klasowych zawodników (Asanović, Boksić, Omam-Biyik czy Fernandez). Zaskakująco wysokie miejsce zajęła drużyna Caen (5 miejsce), w której barwach brylowali wówczas tacy piłkarze, jak Benoit Cauet, Stephane Paille, Jesper Olsen czy Xavier Gravelaine. Królem strzelców został zawodnik mistrzowskiej Marsylii - Jean-Pierre Papin (aż 27 goli - o 8 trafień więcej niż drugi w tej klasyfikacji Francois Calderaro z Metz). Zachęcamy do przeglądania pozostałych kadr drużyn!